• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Na terenie Europy możemy obecnie znaleźć bardzo wiele rozmaitych stolic które są w stanie wprawiać każdego turystę w prawdziwy zachwyt niesamowitymi zabytkami jak i wyjątkowym pięknem, nierzadko wynikającym z długiej historii. Do tych absolutnie najważniejszych z nich na pewno zalicza się Wiedeń, które przez całe wieki pełnił funkcję jednego z najważniejszych centrów politycznych jak i kulturalnych w Europie.
Austria jest krajem słynącym z bardzo wielu różnych atrakcji. Nade wszystko w jej granicach leży znaczna część Alp, zatem może to być istny raj zwłaszcza dla wszystkich miłośników jazdy na nartach czy też którychkolwiek pozostałych sportów zimowych. Z drugiej jednak strony miasta takie jak Wiedeń doskonale pokazują, że jest to także kraj o bardzo bogatej historii. W jej stolicy możemy aktualnie zobaczyć szereg różnych zabytków związanych z praktycznie każdą epoką europejskiej historii.
Jeżeli zatem wybieramy się akurat do Austrii – chociażby po to, aby jeździć na nartach – to jak najbardziej warto odwiedzić również jej stolicę. Bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej urokliwych europejskich miast, a wszystkie znajdujące się tu zabytki będą w stanie zachwycić nawet najbardziej wybrednych turystów!
źródło: peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Zobacz także nasze pozostałe wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.